Telefon

0532 623 6618

Mail

info@lastiklicarsaf.net

Adres

Kartal İstanbul

Başlık

Autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et dolore feugait

LASTİKLİ ÇARŞAF NASIL KATLANIR?

Nurullah Süçtü Toptan lastikli çarşafın merkezi!

Ev düzeninde, eşyaların düzgün bir şekilde katlanması büyük önem arz eder. Ev, her ne kadar temiz olsa da düzgün katlanamayan eşyalar eve son derece dağınık ve kirli bir hava katmaktadır.

Lastikli çarşaflar da katlanması en zor olan eşyalardan bir tanesi. Pek çok kadın, bu çarşafları katlarken zorlanmakta ve çoğu kez de başarılı bir sonuca ulaşamamaktadır. Ancak lastikli çarşaflarınızın düzgün durması için dikkat etmeniz gereken ufak noktalar bulunur. Bu püf noktaları uyguladığınız şekilde son derece düzenli bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Lastikli Çarşaf Katlamanın Kolay Yolu

Çarşaflarda bulunan lastikler, her ne kadar kullanım esnasında büyük kolaylık sağlıyor olsa da aynı şeyi ütüleme ve katlama için söylemek mümkün değil. Bu çarşaflar, düz çarşaflara göre çok daha zor katlanıyor. Ancak bir çözümü yok değil.

  • Lastikli çarşafı katlama başlarken öncelikle çarşafların büzgülü olan köşe noktalarını tutun.
  • Tutmuş olduğunuz bu iki köşeyi katlayıp tam olarak üst üste getirin. Üst üste geçen köşelerin düzgün bir şekilde durması bu işin en önemli püf noktalarından birisi. O nedenle elinizle mutlaka düzleyin.
  • Elde ettiğiniz şeklin düz olan kenarı haricindeki 3 kenarı, içe doğru katlayın ve ortaya bir dikdörtgen çıkmasını sağlayın.
  • Bu dikdörtgeni elde ettikten sonra işiniz çok kolay. Dilediğiniz boyuta gelecek şekilde 1 ya da 2 kere katlayarak son derece düzgün bir katlama yapabilirsiniz.

Katlama Yerine Rulo Yapma

Eğer lastikli çarşafı katlamak size zor geliyorsa katlamak yerine rulo yapmayı deneyebilirsiniz. Rulo olarak saklanan çarşaf, düzgün bir görünüşe sahip olacağı gibi buruşma ihtimali de çok daha az olacaktır.

Çarşafı rulo olarak saklamak için öncelikle 2 kere ikiye katlayın ve ince uzun bir şekil elde edin. Ardından kısa olan köşeden başlayarak rulo yapın.

Rulo katlama esnasında çekmecenizin yüksekliğini göz önünde bulundurursanız yerleştirme konusunda sorun yaşamazsınız.

Çarşafı Kamufle Edin

Çarşaf saklamanın belki de en kolay yolu hurçlar içerisinde saklamak. Günümüzde, son derece sevimli görünüşlere sahip olan küçük hurçlar bulunuyor. Bu hurçların içerisine, çarşafınızı çok özenmeden katlayıp koyabilirsiniz. Böylelikle, dışarıdan gayet düzenli bir görüntü olacaktır. Aynı zamanda hurcun içerisine çeşitli çiçekler ya da kokular da ekleyebilirsiniz.

Lastikli Çarşaf Katlamak İçin Konmari Tekniği

Konmari tekniği, adını Japon bir yazar olan Marie Kondo’dan almakta. Ev düzeninin insan hayatı için önemine sık sık değinen Kondo, eşyalarınızı dürmek için de son derece kullanışlı bir yoldan bahsediyor.

Eşyaların üst üste koyulmasının alışılagelmiş bir teknik olsa da aslında hiç de kullanışlı olmadığını anlatan yazar, katlamanın ince uzun bir şekilde yapılarak eşyaları dik olarak yerleştirmeyi öneriyor. Bu yöntem, tüm eşyalarınız gibi lastikli çarşaflarınız için de rahatlıkla kullanılabilir.

wplastikicarsf

Bir cevap yazın