Telefon

0532 623 6618

Mail

info@lastiklicarsaf.net

Adres

Kartal İstanbul

Lastikli çarşaflar, kullanım özellikleri nedeni ile en çok tercih edilen çarşaf çeşitlerinin başında gelmekte. Kolaylıkla yatağa geçirilmesi, sık sık bozulmaması tercih edilmesinin en büyük nedeni. Ancak aynı zamanda şık ve rahat olması da son derece önemli.

Çarşaflar, uyku düzeni ve kalitesi üzerinde büyük bir etkiye sahip. Yanlış ve kalitesiz çarşaf seçimi, uyku esnasında terlemenize, kaşınmanıza ve bu nedenle de sık sık uyanmanıza neden olabilir. Ayrıca cildinizi rahatsız edip alerji de yapabilir. Can sıkıcı durumlarla karşılaşmamak adına her zaman kaliteli ve rahat çarşaflar tercih etmelisiniz.

Lastikli Çarşaf Kumaşları

Çarşaf alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, alacağınız çarşafın kumaşı olacaktır. İster lastikli isterse düz bir çarşaf alıyor olun, mutlaka pamuk ağırlıklı kumaşlar tercih etmeye çalışın. Her pamuklu diye satılan çarşafın %100 pamuklu olmayabileceğini unutmamalısınız. Pamuklu kumaşların yanı sıra penye, keten, saten ve liyosel içeren kumaşları da tercih edebilirsiniz.

Çarşafınızın kumaşının, ekstra olarak terletme özelliği olmaması ve cildinize hava aldırması çok önemli. Terlediğinizde nemi size vermemesi, kumaşın sağlığınız için doğru bir kumaş olduğunun göstergesidir.

Çarşaf kumaşının çeşidinin yanı sıra kumaşın sık olarak dokunmuş olmasıdır önemlidir. Kumaştaki rahatlık hissini arttıran sık dokumadır.

Lastikli Çarşaf Ölçüleri

Lastikli çarşafların ölçüleri marka ve modele göre değişiyor olsa da genel olarak tek kişilik çarşaf ölçüleri 200 cm’e 120 cm, çift kişilik çarşaf ölçüleri ise; 180 cm’e 200 cm olarak kabul edilir.

Tek kişilik çarşaflarda boyutlar daha fazla küçülmemekle beraber çift kişilik olanlarda 160 cm olanlar da mevcuttur. Çarşaf alırken yatağınız boyutlarını göz önünde bulundurarak en az 10 cm daha geniş çarşaf almaya özen göstermelisiniz.

Lastikli Çarşaf Fiyatları

Lastikli çarşafların, birer ev tekstil ürününün yanı sıra dekoratif ürünler de olduğu göz önüne bulundurulduğunda fiyatlarında büyük değişiklikler olması gayet normaldir.

Lastikli çarşaf fiyatını etkileyen en önemli konu kalitesi ve kumaşının çeşididir. Saten kumaşlar, daha çok özel günlerde kullanıldığı ve az tercih edildiği için fiyatları pamuklu kumaştan üretilen çarşaflara göre daha pahalı olmaktadır.

Alacağınız çarşafın üzerinde bulunan figür ve modeli de fiyat yelpazesi üzerinde değişiklikler olmasına neden olabilir. Özellikle, bir karaktere ait lisanslı ürünlerin çarşafın fiyatını yükselttiği görülmekte.

Lastikli Çarşaf Modelleri

Lastikli çarşaf modelleri arasında en çok tercih edilenlerin başında düz renkli modeller geliyor. Düz modellerin tercih edilmesinin en büyük nedeni ise; farklı yastık kılıfları, nevresim ve yatak örtüleri ile beraber kullanılabilmesini sağlamak oluyor.

Özel günler için saten çarşaflar kullanılırken saten çarşaflarda tek rengin yanı sıra leopar modelleri de ön plana çıkıyor.

Çocuklar için üretilenlerde ise; dönemin popüler çizgi film kahramanları en çok satılan lastikli çarşaf modelleri arasında yer almakta.

Evuteks lastikli yatak çarşafı supreme penye 100% pamuklu kumaştan üretilir. Lastiğin eni 2 cm ve kenar köşe derinliği  30 cm dir. Her ebatta yatağınıza kolayca takabillirsiniz. Etrafının lastikli olması sayesinde yatağı rahatça kavrayan çarşaftır. Lastikli çarşaf kesinlikle renk vermez ve çekmez. Lastikli çarşaflar yerli kumaş, lastik ve iplik kullanılmaktadır.